Колико новца зарађује бачва?

Преглед садржаја:

Anonim

Трка на бачвама, у којој се коњ и јахач крећу око бачава у најбржем могућем времену, је сјајна страна професионалног родеа, са кошуљама од сјаја и сјајним коњима испод светала арене. На колегијалном и професионалном нивоу, то је првенствено догађај за жене. То је такодје и веома конкурентан и професионалан спорт, са временима толико близу да стотинка секунде може да направи разлику између одузимања куце награди и губитка новца.Базни тркачи зарађују новчану награду за пласман на прва три мјеста на такмичењу.

$config[code] not found

Спеед Меанс Монеи

Трка бурета није технички занимање, а многи тркачи бачве зарађују за живот на друге начине, као што су сточарство, обука коња или у другим занимањима. Новчана награда варира у зависности од величине и престижа родеа, без обзира да ли се такмичења санкционишу од стране Удружења професионалних жена (ВПРА) и других фактора. Новчана награда се може заснивати на једној бачвици, која се назива окретање, или тркачи морају трчати неколико пута и узети просјечно вријеме. Новчана награда за прво место у већини такмичења варира од 1.000 до 4.000 долара, каже професионални тркач и тренер Хеатхер Смитх.

Просечан Родео добитак

Нису сви боксерски тркачи на врху новца. Од јула 2014, на пример, ВПРА је приметила да је међу 500 најбољих тркача са барелима, добитак варирао од $ 253 који је освојио Брооке Јетер до врхунске зараде Лисе Лоцкхарт од $ 67,345. Јетер се такмичио у 16 ​​родеа, дајући јој просечну зараду од 15 долара по родеу. Међутим, Лоцкхарт се такмичио у 18 родеа, за просек од 3,746 долара по родеу. Нанци Хунтер, другопласирана тркачица, се такмичила у 11 родеа и освојила $ 66,973, тако да је њен просек по родеу био заправо већи од Лоцкхартових на $ 6,088.

Видео дана

Довео сам вам Саплинг. Доносио сам вам Саплинг

Сеасон Виннингс

Зараде за тркачице се прате на три нивоа: добитци у сезони, добитци националног финала (НФР) и укупна светска зарада. Сезона је првобитно била у пролеће, али је појава затворених арена проширила сезону на децембар, када се НФР одржава у Лас Вегасу, Нев. Зараду Јеан Винтерс-а од $ 69,846 освојио је $ 147,417 који је освојио главни кандидат Схерри Церви. Врхунски кандидати су пласирани комбинованим сезонским и НФР добитцима, тако да би такмичар у бачви могао зарадити мање у сезони и још увијек се појављује на врху листе са значајним добитком на НФР.

Натионал Финалс Родео Виннингс

НФР торбице су много веће од просјечне награде за трке. У 2013. години, на пример, ВПРА извештава Схерри Церви је освојио $ 155,899 на НФР. Награде су се кретале од ниске $ 14,723, коју је освојио Сидни Бланцхард, до Цервијевог највећег долара. Шест од 15 најбољих возача освојило је $ 50,000 или више на том родеу. Пет најбољих тркача на НФР-у у 2013. години били су Схада Бразиле, Таилор Јацоб, Мари Валкер, Лиса Лоцкхарт и Схерри Церви. Прве четири су освојиле $ 61,889, $ 82,431, $ 92,247 и $ 102,163.

Топ Доллар

Укупна светска зарада одређује укупну позицију такмичара на крају сезоне. Количине сезонских торбица и НФР торбица се комбинују за укупну цифру зарада у свијету. Боксерски тркач који је имао одличну сезону, али се није такмичио у НФР, мало је вероватно да ће завршити високо на табели, јер су НФР торбице много веће. У 2013, ВПРА извештава да је Мицхелле МцЛеод пета у првих пет, са укупним добитком од $ 151,357. Таилор Јацоб је дошао следећи, са 164,484 долара. Лиса Лоцкхарт је била трећа, са $ 184,200 у укупном добитку, а Мари Валкер је била четврта на $ 229,363. Врхунац Схерри Церви, међутим, имао је укупну зараду од $ 303,317.